Çelik taşıyıcı sisteme sahip bir yapının yangın esnasında bütünlüğünü kaybetmeden, insanların tahliye olmasına zaman sağlayacak süre kadar ayakta durması gerekir.

Binanın ayakta durabilmesi için taşıyıcı çelik kolon ve kirişlerin uzun süre yüksek sıcaklıklarda taşıma gücünü kaybetmeden, bütünlüğünü koruması gerekmektedir. A1 COREX ile kaplanan çelik taşıyıcılar yangında 15 ile 240 dakika arasında korunabilmektedir.

Dalsan’ın A1 COREX, ETAG018-4’e göre alçı levha ile yapısal çelikler için yangından koruma sistemini Avrupa’da ilk olarak sunan, ETA 18-050 numaralı Avrupa Teknik Onaylı bir üründür.

Yapısal Çeliklerde Yangın Çözümleri kitabında yer alan kaplama kalınlık değerleri EN 13381-4’e göre EN 10025-1’de yer alan yapı çelik tipleri için Efectis laboratuvarlarında yapılan test sonrası, Efectis ERA Avrasya’nın sınıflandırma raporlarına göre verilmiştir. Aynı zamanda Çevresel Ürün Beyanı’na sahip bir üründür.

Yapısal çeliklerin yangından korunmasında 12,5 - 15 - 20 ve 25 mm kalınlıklarda A1 COREX ürünleri kullanılmıştır. Yapılan testlerde gerek tek kat gerekse çift kat ve farklı kalınlık kombinasyonları ile kaplanan yapısal çelikler 15 ila 240 dakika arasında yangından korunabilmektedir.

Yapısal Çeliklerde Yangın Çözümleri Sistem Kitabı 'na linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

A1 COREX ETA Belgesi için tıklayınız.

 Youtube'da İzle
Ürünler

ÜRÜNLER

Alçılar, alçı levhalar, dış cephe levhaları gibi fark yaratan ürünlerimizin teknik detaylarına ulaşabilir, uygulama kriterlerini inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla
Sistemler

SİSTEMLER

İç mekan ve dış cephe sistemlerimizle ilgili bilgileri inceleyebilir, hesaplama modüllerine ulaşabilirsiniz.

İç Mekan
Dış Cephe
Belgeler

BELGELER

Ürünlerimiz ve sistemlerimizle ilgili gerekli belgelere, teknik dokumalara buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla
Çözümler

ÇÖZÜMLER

Yangın dayanımı, ses yalıtımı gibi yüksek performanslı çözüm önerilerimize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla