Çatı Çözümleri

BoardeX roof, Dalsan Alçı’nın 2011’de dış cephede kullanılabilme imkanı sunan BoardeX üzerine yaptığı Ar-ge çalışmaları sonucunda çatıda OSB’nin yerine kullanılmak üzere geliştirdiği bir ürün. Çekirdeği çatı uygulamalarında kullanılmaya uygun hale gelecek şekilde geliştirilen ve arka yüzeyi özel bir fileyle kaplanan BoardeX roof, hava durumu ne olursa olsun, 12 ay boyunca çatı uygulamalarını yapmaya imkan veriyor.

Her çatı tipi için geçerli, özellikle tonoz çatı uygulamasında çok büyük kolaylıklar sunan BoardeX roof, 3 m çapa kadar bükülebilme özelliğine sahip. OSB’ye göre çok daha az karbon salımı yapan BoardeX roof’un üzerine istenilen çatı kaplama malzemesi uygulanarak çatı kaplanabiliyor. Hatta Türkiye’de yeni yeni kullanılan polyurea tarzı likid uygulamalar içinde BoardeX roof düzgün bir alt zemin sağlıyor.

Çatı Çözümleri BoardeX Roof
 Youtube'da İzle
Çatı Çözümleri BoardeX Roof

Ürünün öne çıkan en önemli özelliklerinden biri, A1 sınıfı yanmaz bir malzeme olması. Türkiye’de yanmaz çatı çözümleri sunan ürün olan BoardeX roof’un patentli bir üründür. Çatı sektörüne yardımcı olacak bir çözüm sunan Dalsan Alçı, bu ürünle büyük bir çığır açıyor. Ayrıca BoardeX roof yanmaz bir malzeme olması, endüstriyel yapılarda ve insan yoğunluğunun fazla olduğu sosyal alanlarda sigorta yaptırma zorunluluğu nedeniyle dolaylı olarak sigorta pirim yükünü de azaltmaya katkı sunuyor.

BoardeX roof, en az yangın kadar önemli olan bir başka sorun olan küfe karşı da üstün bir performans sunuyor. BoardeX roof, her iki yüzü de inorganik bir malzeme olan cam elyaf şilte kaplı olduğundan, küf sporlarının gelişimi için ihtiyaç duyulan besin kaynağını bulundurmayarak küfün oluşmasını engelliyor. Tüm dünyada geçerliliği olan, bağımsız, onaylı kuruluş UL laboratuvarlarında yapılan testler ile BoardeX roof’un küf oluşturmadığı belgelendirilmiştir.

12 ay çatı uygulama İmkanı

BoardeX roof ile 12 ay boyunca, her türlü iklim koşulunda uygulama yapmak mümkün. Bugüne kadar BoardeX, dış cephe koşullarında milyonlarca metrekarelik alanda kullanılarak kendini ispat etmiş bir malzeme. Tıpkı BoardeX gibi 12 aya kadar yüzeyine kaplama yapılmadan açıkta bırakılabiliyor. Yani ‘artık Ekim, Mart ayları aralığında çatı yapamam’ devri böylelikle kapanıyor.

Uygulamalarda kolaylık

Tasarımcılara sağladığı çözümlerin yanı sıra uygulamalarda da kolaylık saplayan BoardeX roof maket bıçağı ile kesilebilme özelliği sayesinde hızlı uygulanıyor. Her iki levha arasında boşluk bırakmaya gerek duyulmayan BoardeX roof taşıyıcı sisteme sabitlenerek yüzeyine yapılacak kaplama malzemesine hazır hale getiriliyor.

BoardeX’te her iki yüzde turuncu renkli cam elyaf şilte mevcutken, BoardeX roof’un arka yüzeyinde beyaz ve entegre file teknolojisine sahip kaplaması sayesinde, üzerine basıldığında yükü karşılaması amacı ile özel bir teknolojiyle üretilerek, güçlendirilmiş bir çatı levhası. Yüksek kırılma mukavemetine sahip olan

BoardeX roof, uygulamacıların da üzerinde rahatlıkla yürüyebileceği güvenli bir ürün.

Detaylı bilgi ve belgeler için www.boardex.com.tr yi ziyaret edebilirsiniz.

Ürünler

ÜRÜNLER

Alçılar, alçı levhalar, dış cephe levhaları gibi fark yaratan ürünlerimizin teknik detaylarına ulaşabilir, uygulama kriterlerini inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla
Sistemler

SİSTEMLER

İç mekan ve dış cephe sistemlerimizle ilgili bilgileri inceleyebilir, hesaplama modüllerine ulaşabilirsiniz.

İç Mekan
Dış Cephe
Belgeler

BELGELER

Ürünlerimiz ve sistemlerimizle ilgili gerekli belgelere, teknik dokumalara buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla
Çözümler

ÇÖZÜMLER

Yangın dayanımı, ses yalıtımı gibi yüksek performanslı çözüm önerilerimize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla