Zemin Çözümleri MAXICOAT
ZEMİNDE KOMPLE ÇÖZÜM… MAXICOAT
Zemin Çözümleri MAXICOAT

MAXICOAT, yüzeye 5-8 cm kalınlıkta uygulanan çimento esaslı şaplar yerine, zemin üzerine de 2 cm kalınlıkta uygulanabiliyor. Ayrıca çimento esaslı şaplı uygulamalara göre çok daha hızlı ve kolay uygulanıyor. Uygulandıktan 2 saat sonra üzerine basma imkanı veren ürün, uygulamadan sonra şantiye ortamında yapılacak bir takım işler varsa ortamı hafif yaya yüküne de açma fırsatı veriyor.

Sahip Olduğu Standart Tipi TS EN 13813’e göre
Basınç Dayanımı
Eğilmede Dayanım
Basınç Dayanımı
Eğilmede Dayanım
Uygulama Kalınlığı Tek Katta En Az 20 mm
Her 1 cm Kalınlık İçin Yaklaşık 16 - 17 kg/m2
Yangın Sınıfı A1
Uygulama Kalınlığı Tek Katta En Az 20 mm
Her 1 cm Kalınlık İçin Yaklaşık 16 - 17 kg/m2
Yangın Sınıfı A1
 Youtube'da İzle
Zemin Çözümleri MAXICOAT
Zemin Çözümleri FLOORTEK
ZEMİN UYGULAMALARINDA DİĞER BİR ÇÖZÜM… FLOORTEK
Zemin Çözümleri FLOORTEK

FLOORTEK, kendiliginden yayılma özelligine sahip hazır, zemin tesviye sapı olup Iç mekanda zeminlerin bozukluklarının giderilmesi ve düzeltilmesi amacı ile son kat kaplama malzemesi öncesi tesviye sapı olarak kullanılıyor.

FLOORTEK iç mekanlarda PVC, linolyum, laminat-lamine parke, epoksi, ahsap, halı gibi kaplama malzemelerinin altında ve eski zeminlerin yenilenmesinde düzgün bir alt zemin saglıyor.

İki Saatte Üzerine Basılabilir
Yüzeye, 2-10 mm kalınlıkta uygulanan FLOORTEK,
kendiliginden yayılarak yüzeyi teraziye alıyor.
Yüzeye, 2-10 mm kalınlıkta uygulanan FLOORTEK,
kendiliginden yayılarak yüzeyi teraziye alıyor.

Kalitenin Sürekliliği

Kum çimento karışımı ile hazırlanan şapın şantiyede elle hazırlanıyor bu durumda da fabrikasyon bir ürün olmadığında sistemi kontrol etmek ve standardı yakalamak zorlaşıyor.

Bu malzeme, katı bir kıvam halinde katlara pompayla transfer ediliyor. Ürün usta tarafından mastarlanarak hizaya getiriliyor.

MAXICOAT ile ise fabrikasyon ürün olmasıyla her türlü testi yapılmış, belgelendirilmiş her zaman aynı standarttaki bir malzeme ile zemin uygulamaları tamamlanıyor. Silo ile uygulanabilen MAXICOAT inşaatlar için büyük bir kazanım olduğu gibi işe ayrı bir hız ve avantaj da katıyor.

Kalitenin Sürekliliği
Kalitenin Sürekliliği
Kalitenin Sürekliliği
Kalitenin Sürekliliği

Ustalar eğİlmeden yorulmadan çalışıyor

MAXICOAT, sağladığı düzgün yüzey kalitesinin üzerine yapılacak her türlü imalatı kolaylaştırma imkanı vererek yüzeyin daha düzgün çıkmasını sağlıyor. MAXICOAT, kendinden yayılan bir hazır karışım harcı olduğu için terazisini almak basit hale geliyor. Uygulamacılar açısından bakıldığında, bildiğimiz uygulamalar çok zahmet gerektiriyor. MAXICOAT’ta ise uygulamacılar zemine hiç eğilmiyor. MAXICOAT, zemine makineden gelen harçla doldurularak yüzeyden tapalanıyor. Bu, uygulamacılar açısından çok büyük kolaylık sağlarken, aynı zamanda ustaların sağlığı açısından çok önemli bir avantaj. Ustalar, eğilmeden, daha fazla metrekarelerde yorulmadan çalışma imkanı buluyor.

Sıradan şaplardan farklı olarak MAXICOAT’un başka bir özelliği de A1 sınıfı yanmaz bir malzeme olması. Diğer alternatif ürünlere göre, alçı esaslı olduğu için yangını sönümlendiren bir özelliğe sahip. Diğer şaplara göre kıyaslandığında 2 cm gibi daha düşük kalınlıklarda uygulanabiliyor. Böylelikle bina içindeki kat yüksekliğini artıran bir avantaj da sağlıyor. Rötre çatlağı yapmıyor.

Çimento esaslı şaplar yerden ısıtma ve sıhhı tesisatların üzerine en az 3 cm kalınlıkta uygulanması gerekirken, MAXICOAT’un en az 2 cm uygulanması yerden ısıtma sistemleri üzerinde de uygulanmasını kolaylaştırıyor aynı zamanda daha az sarfiyat ile işin tamamlanmasını sağlıyor.

Sahip olduğu Greenguard sertifikası ile iç mekan hava kalitesine olan etkisini de belgelendiren MAXICOAT ile zemin sistemlerinde sağlıklı çözümler de sunuyor.

Çimento Esaslı
Maxicoat

Neden FLOORTEK?

FLOORTEK, erken mukavemetten dolayı, uygulandıktan 2 saat sonra yaya trafigine açılma imkanı saglıyor. Zeminin erken yaya trafigine açılması ise inanılmaz büyük bir avantaj. Bu avantaj sayesinde uygulandıgı alandaki diger isler de rahatlıkla yapılabildigi gibi, üzerine yapılacak kaplama malzemesi uygulanana kadar alanın kullanımı saglanıyor.

CA-C25-F7 tipinde, TS EN 13813 standardına sahip FLOORTEK, hem egilmede kırılma mukavemetini içeren F7 standardı, hem de basınç mukavemetini içeren C25 stan¬dardı kriterlerini saglayabilen bir ürün. F7 standardına göre, her santimetrekare için 70 kg’lık bir kesme kuvveti uygulandıgı zaman malzemenin kırılacagını; C25 stan¬dardı ise ürünün ancak santimetrekarede 250 kg’lık basınç altında kırılacagını gösteriyor.

A1 sınıf yanmaz malzeme olan FLOORTEK, bün¬yesinde bulunan kristal yapı sayesinde ayrıca yangını geciktirme özelligini de saglıyor.

Sahip oldugu Greenguard sertifikası ile iç mekan hava kalitesine olan etkisini de belgelendiren FLOORTEK zemin sistemlerinde saglıklı çözümler de sunuyor.

Ürünler

ÜRÜNLER

Alçılar, alçı levhalar, dış cephe levhaları gibi fark yaratan ürünlerimizin teknik detaylarına ulaşabilir, uygulama kriterlerini inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla
Sistemler

SİSTEMLER

İç mekan ve dış cephe sistemlerimizle ilgili bilgileri inceleyebilir, hesaplama modüllerine ulaşabilirsiniz.

İç Mekan
Dış Cephe
Belgeler

BELGELER

Ürünlerimiz ve sistemlerimizle ilgili gerekli belgelere, teknik dokumalara buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla
Çözümler

ÇÖZÜMLER

Yangın dayanımı, ses yalıtımı gibi yüksek performanslı çözüm önerilerimize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla