İÇ MEKANLARDA ALDIĞIMIZ HER NEFES TAHMİN ETTİĞİMİZ KADAR TEMİZ Mİ?

Farkında olmasak bile, gün boyunca evler, ofisler ve okullar gibi birçok iç mekanda, havada bulunan kimyasal kirleticilere maruz kalıyoruz. İnanmak güç ama iç mekan havası dışarıda soluduğumuz havaya göre 2 ile 5 kat daha kirli. Hava ile taşınan kirletici kimyasallara genellikle VOC yani Uçucu Organik Bileşenler deniyor. İyi havalandırılan mekanlarda, uçucu organik bileşenlerin, iç hava kalitesi açısından sağlıksız bir durum oluşturduğunu söyleyemeyiz. Ancak günümüzde yapılan teknolojik, pasif, özellikle yüksek katlı ve iyi yalıtılmış binalar için havalandırma olanakları sınırlıdır.

Dalsan GREENGUARD
VOC’LERE ÇÖZÜM AMERİKA'DAN: GREENGUARD SERTİFİKALAR

GREENGUARD Çevre Enstitüsü, endüstriden bağımsız, hiçbir kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. GREENGUARD sertifikası iç mekanlarda kullanılan ürünlerdeki kimyasal maddelerin iç mekan hava kalitesi açısından, GREENGUARD Çevre Enstitüsü tarafından belirlenen sınır değerler içinde olduğunun beyanıdır. GREENGUARD sertifikalı ürünler 10.000’den fazla kimyasal için test edilir. Bilgi için www.greenguard.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dalsan Alçı’nın iç mekanlarda kullanılan ALÇITEK, SIVATEK, SATENTEK, beyaz COREX, yeşil COREX, kırmızı COREX ve bordo COREX ürünleri Ekim 2012 tarihinden bu yana, GREENGUARD sertifikası ile belgelendirilmiştir. Uzun ve detaylı testler sonucu, bugün Türkiye’de, kendi sektöründe, hem GREENGUARD İÇ MEKAN HAVA KALİTESİ sertifikasını hem de GREENGUARD GOLD sertifikasını almaya hak kazanan ilk ürünlerdir. GREENGUARD GOLD sertifikası daha zorlu testler sonucu verilir.

Greenguard sertifikalı ürünler, LEED Sertifikası için uygun VOC değerlerine sahiptir. Özellikle GREENGUARD GOLD sertifikası, LEED sertifikası almak isteyen yapılara artı puan sağlamaktadır. Her şeyden önemlisi Greenguard sertifikalı ürünlerin iç mekan hava kalitesine zarar vermeyen VOC değerlere sahip olduğu belgelendirilmiştir.

Dalsan Alçı olarak insana verdiğimiz önemi bir kez de GREENGUARD sertifikaları ile tescil etmiş olmaktan onur ve gurur duyuyoruz…

GREENGUARD sertifikalarına ulaşmak için tıklayınız.

GreenGuard Sertifikaları Dalsan
GreenGuard Dalsan
Ürünler

ÜRÜNLER

Alçılar, alçı levhalar, dış cephe levhaları gibi fark yaratan ürünlerimizin teknik detaylarına ulaşabilir, uygulama kriterlerini inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla
Sistemler

SİSTEMLER

İç mekan ve dış cephe sistemlerimizle ilgili bilgileri inceleyebilir, hesaplama modüllerine ulaşabilirsiniz.

İç Mekan
Dış Cephe
Belgeler

BELGELER

Ürünlerimiz ve sistemlerimizle ilgili gerekli belgelere, teknik dokumalara buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla
Çözümler

ÇÖZÜMLER

Yangın dayanımı, ses yalıtımı gibi yüksek performanslı çözüm önerilerimize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla